E-posta Pazarlama Sorunları Nasıl Aşılır?

E-posta pazarlama yöntemi, çevrimiçi işletmeleri tanıtmak için pazarlamacıların başvurduğu çözümlerden biridir. Bazen, en iyi e-posta pazarlama planını strateji haline getirme yolunda birçok zorluk ortaya çıkar. Öyleyse, hemen başlayalım ve işletmelerin e-posta pazarlamasıyla karşılaşabilecekleri önemli zorlukları ve bunların nasıl üstesinden gelineceğini öğrenelim.

Dijital platformda doğru pazarlama stratejileri için bizimle iletişime geçin.

Zayıf CTRS (Tıklama Oranları)

E-postalarınız yeterli tıklama almıyorsa, içeriğinizin ilgi çekici olmadığı veya web sitenize yeterince ziyaretçi getiremediğiniz anlamına gelir. Veya açık oranlarınız makul olabilir, ancak yine de e-posta pazarlama kampanyasının başarısı için çağrıda bulunmazlar. Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi ve web sitenizi fark edilir hale getirmenin bu zorluğunu belirleyin. TO’ları düşürme sorununun üstesinden nasıl gelebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

En iyi çözüm, yaratıcı CTA’lar hazırlamaktır. Web sitenizin sayfasına birden fazla CTA veya e-posta şablonlarınıza sıkıcı CTA metinleri mi ekliyorsunuz? Vazgeçme sepeti e-postasını, ödeme ağ geçidinin yakınında duranlara gönderin. OOTB CTA’ları ve kitlenizi satın alma işlemini gerçekleştirmeye yönlendirmenin yaratıcı yollarını oluşturun. Kitleyi web sitesine zorlamak ve ziyaretçilerinizi ve katılım oranlarınızı artırmak için CTA’lara güvenebilirsiniz. CTA’lara sahip olmanın amacının, hedef kitlenizi web sitenize veya hedeflenen açılış sayfasına yönlendirmek olduğunu unutmayın.

Uygunsuz Mobil Optimizasyon

Mobil kitlenizin etkileşim oranlarını neden kaybettiğinizi hiç düşündünüz mü? Bugün, hedef kitlenizin çoğu mobil cihazlardan geliyor ve bu, e-postalarınızı mobil cihazlar için optimize etmenin doğrudan bir göstergesidir. E-posta kampanyalarınızı başarılı kılmak ve müşteri deneyiminizi optimize etmek için mobil optimizasyonu iyileştirmeniz gerekir.

Bu zorluğu çözmek için duyarlı e-posta şablonları, resimler, videolar ve işleyen bağlantılarla sorunsuz bir mobil deneyim sağlamalısınız. Diğer ipuçları şunları içerir:

  • İçeriğinizi kısa ve net tutun
  • Etkileyici CTA’lar yazın
  • Çekici ön başlık ve konu içeriği kullanın
  • Ön başlık metnini veya önizleme metnini 40 karakterle sınırlayın
  • E-postalarınızı mobil cihazlardan masaüstlerine test edin

Müşteri tutma

Müşteriyi elde tutma, çoğu e-posta pazarlamacısı için zorlu bir görevdir. Satışları artırmak için yeni potansiyel müşteriler bulmak çok önemli olmakla birlikte, müşteri katılım oranını artırmak için etkin olmayan aboneleri budamak da iyi bir iş yaratmak için gereklidir. Ayrıca, en zorlu görev müşterilerinizi elde tutmaktır. Bunu başarmak için e-posta listeleri satın almak gibi bazı inorganik yollar var. Ancak bu iyi sonuçlar vermez. Ayrıca, bu durum aktif abonelerinizi kaybetmenize neden olur. Bu nedenle, spam listesini değiştirmek yerine mevcut müşterilerinizi elde tutmaya odaklanmalısınız. TO’ları ve açılma oranlarını artırmanın yollarını bulmalısınız.

Müşteriyi elde tutmanın üstesinden gelmek ve müşteri deneyimini iyileştirecek bir çözüm bulmak için e-posta içeriğinizi alıcı kişilikleriyle uyumlu stratejiler oluşturmalısınız. İçeriğinizi hedef kitlenizle uyumlu hale getirmek için en iyi Salesforce pazarlama bulut danışmanına danışmalısınız. Hedef kitlenizin davranışına ve ilgi alanlarına göre size e-posta segmentasyonu sağlayacaklardır. Ayrıca, e-posta pazarlama kampanyalarınızı geliştirmenize yardımcı olmak için otomasyon ve bulut olanaklarıyla içerik oluşturmanıza ve e-posta listelerini korumanıza yardımcı olabilirler.

Spam Şikayetlerinde Düşüşe Yol Açın

Hedef kitlenizden sık sık spam şikayetleri görüyor musunuz? Bu, her e-posta pazarlamacısı için evrensel bir sorundur. Bunun başlıca nedeni, abonelikten çıkma oranlarında ani bir artışa neden olan alakasız içeriktir. Bazen ilgi çekici ve alakalı içerik sunsanız bile, kitlenizi cezbetmeyebilir. Bu nedenle, bu soruna kalıcı bir çözüm bulmak önemli. Abonelikleri seçme ayrıcalığı verin ve seçenekleri abonelerinize göre özelleştirin Okuyucularınıza ve ziyaretçilerinize e-postaların, haber bültenlerinin, promosyon e-postalarının sıklığını güncelleme olanağı sağlayın E-posta pazarlama kampanyası sonuçlarınızı sürekli olarak yükseltmek için zamanında yardım sağlayın ve hedef kitlenizin ve abonelerinizin sesini duyun

Sonuç olarak

E-posta Pazarlama, yalnızca iyi bir şekilde kullanıldığında ve iyi bir strateji oluşturulduğunda beklenen sonuçları getirir. Yolda çeşitli zorluklar ve engeller var ve pazarlamacıların bunlar üzerinde düşünmesi gerekiyor.

E-postaların teslim edilebilirliğine odaklanmaktan özgün içerik oluşturmaya ve ilgi çekici CTA’lara kadar birçok faktör vardır. Bu nedenle, size yardımcı olmak için burada, istenen sonuçları elde etmek için açıklığa kavuşturulması gereken bazı önemli zorlukları ele aldık. Bunun yardımcı olacağını umuyoruz!

Leave a comment

İletişime geç
WhasApp'tan iletişime geç
Merhaba👋
Kreatif Kafalar'a hoş geldiniz.
Teklif, bilgi ve destek için iletişim kurabilirsiniz.