Instagram Carousel reklamları Nedir? Ne İşe Yarar?

Instagram Carousel reklamları gün geçtikçe popülerleşiyor. Son yıllarda Facebook, Twitter gibi dünyaca ünlü sosyal medya hesaplarının önüne geçen Instagram, özellikle uygulamayı indirip satış yapan profiller için güncellemelerine devam ediyor.

Instagram Carousel Reklamları Nasıl Kullanılır?

Geçtiğimiz yıl Instagram hikayeler bölümünde test edilmeye başlanan Carousel reklam formatı, haber kaynağı kısmında da kullanılmaya başladı ve popülaritesi giderek artıyor. Instagram uygulamasında satış yapan, yaptığı ürünleri daha fazla insana ulaştırmak isteyen işletmeler için kendilerini ifade etmelerine daha fazla olanak sağlayan bu özellik ile gönderilerinizde birçok fotoğrafı ya da videoyu aynı anda ekleyebilirsiniz. Bu sayede ürünlerinizi göstermek istediğiniz kişilere daha fazla görsel sunup, daha düşük maliyetli ve yüksek etkileşimli gönderiler hazırlayabilirsiniz.

Carousel Reklamları Nasıl Oluşturulur?

Instagram’ın sunduğu bu özellikten faydalanmak için öncelikle Facebook işletme sayfanızı oluşturmalı, açmış olduğunuz Instagram sayfanızı işletme hesabına geçirmelisiniz. Sonrasında bu iki sosyal medya hesabını birbirine bağlamalısınız. Bu adımlardan sonra Carousel reklamınızı Facebook sayfanız üzerinden kolayca oluşturabileceksiniz.

https://www.traditionrolex.com/20

Şimdi gelelim diğer adımlara;

Facebook Power Editor sayfasını açıp reklamınızın dahil olmasını amaçladığınız kampanyayı seçiyorsunuz. Sonrasında Reklam Seti Oluştur butonuna tıklıyorsunuz. Bir sonraki adımınız hedefleme bilgilerini ve yerleştirme ile ilgili yerleri doldurmak. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yerleştirmeler kısmında sadece Instagram’ı seçtiğinize emin olmanız.

Son adımda yapmanız gereken tek şey Facebook’un yönlendirmelerini takip etmek ve Oluştur’a tıklamak. Bu adımlardan sonra Carousel reklamınız Instagram Hikayeler ve Haber Kaynağı kısmında görünecektir, tebrikler!

Instagram Hikayelerde İki Farklı Carousel Reklam Çeşidi

Instagram uygulamasında iki farklı Carousel reklam çeşidi bulunuyor. Native Stories ve Expandable Stories isimlerindeki bu formatların kendilerine has özellikleri bulunuyor. Native Stories formatında çoklu gönderideki tüm görseller otomatik olarak oynatılır. Expandable Stories formatında ise görseli izlemek için kullanıcının ekrana dokunması gerekiyor.

Carousel Reklamları’nda Kullanılabilecek 5 Farklı İçerik Türü

Bir Hikaye İle Hayat Verin

Instagram paylaşımlarındaki özgünlük etkileşimi artırır, takipçi sayınızın organik bir şekilde artmasına yardımcı olur. Sizleri takip eden kullanıcılarla iletişiminizi bir üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olacak bu yöntemle her zaman bir adım önde olacaksınız.

Hazırlanma Süreci

Ürünlerini Instagram’da sergileyen bir işletmeye sahipseniz, ürünlerinizin hazırlanma sürecini Carousel reklam yardımı ile takipçilerinize sunabilir, şeffaf bir üretim sürecini onlara göstererek sizi takip edenleri vitrininizin arka planına dahil olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede kendilerini daha çok size ait hissedecekler…

Müşterilerin Yorumları

Günümüzde işletmeler için en önemli şeylerden biri de sosyal medyada yapılan yorumlar. Hazırlayacağınız bir tema ile birlikte müşterilerinizin yorumlarını takipçilerinizle paylaşabileceğiniz gibi, bu sayede diğer takipçilerle soru-cevap yaparak etkileşiminizi de atırabilirsiniz.

Öncesi ve Sonrası

Carousel formatı, öncesi ve sonrası içeriklerini takipçilerinizle paylaşmak için bulunmaz hint kumaşı desek yeridir. Kozmetikten dekorasyona birçok alanda tercih edilen bu yöntemle işletmeler verdikleri hizmeti, kalitesini ve kapsamlarını kolaylıkla takipçilerine aktarabiliyor.

Ürün Tanıtımları

Carousel formatının bir diğer öne çıkan artısı da ürünlerinizin öne çıkan özelliklerini farklı görseller yardımı ile sizleri takip eden kullanıcılara sunabilmeniz. Bu şekilde takipçileriniz ürünlerinizi ve detaylarını görebilecekler.

Leave a comment

İletişime geç
WhasApp'tan iletişime geç
Merhaba👋
Kreatif Kafalar'a hoş geldiniz.
Teklif, bilgi ve destek için iletişim kurabilirsiniz.