Instagram Nasıl Kapatılır?

Instagram nasıl kapatılır? Instagram hesabınızı kalıcı olarak kapatmanız aslında çok kolaydır. Instagram hesabınızı kapattığınız anda hesabınızda yer alan tüm resimleriniz, videolarınız, takipçileriniz ve diğer tüm verileriniz sonsuza dek yok olacaktır. Öte yandan aynı kullanıcı adını da tekrar alamayacağınızı da bilmelisiniz. Eğer fotoğraflarınızın ve videolarınızın kaybolmasını istemiyorsanız, Instagram hesabınızı kapatmak yerine dondurmayı tercih edebilirsiniz.

Mobil Uygulama Aracılığıyla Instagram Hesabını Kapatmak

Instagram nasıl kapatılır sorusunun cevabı aslında çok basit. Instagram hesabınızı kapatmak için ilk yapmanız gereken ilk şey akıllı telefonunuzda yer alan Instagram uygulamasına tıklamaktır. Daha sonra ekranın sağ alt köşesinde yer alan ikona veya profil fotoğrafınıza tıklamanız gerekiyor. Sağ alt köşede yer alan ikona tıkladıktan sonra sağ üst tarafta çıkan 3 adet yatay çizgi şeklindeki butona tıklamalısınız.

En Önemli Soru Buna Emin misiniz?

Açılan sekmede en altta yer alan ayarlar seçeneğini tıkladıktan sonra yardım sekmesinde bulunan Instagram yardım merkezine ulaşmalısınız. Yardım merkezine ulaştıktan sonra hesabınızı yönetme isimli sekmeye tıkladıktan sonra hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Instagram, öncelikle hesabınızı neden sildiğinizi soracak ve daha sonra hesabınızı hesabımı kalıcı olarak sil seçeneği ile rahatlıkla silebilirsiniz. Hesabınızı silebilmek için kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz de gerekiyor.

Dizüstü ve Masaüstü Bilgisayarlardan Instagram Hesabını Kapatmak

Instagram hesabınızı kalıcı olarak kapatmak için help.instagram.com web adresine girmelisiniz. Unutmamalısınız ki hesabınızı kapattığınız taktirde tüm fotoğraf ve videolarınız silinecektir. Instagram yardım merkezine girdikten sonra hesap yönetimi ve hesap silme kısımlarına tıklamanız gerekiyor. Mavi renkle ve koyu harflerle yazılan “Instagram hesabını sil” yazısına tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada sizden kullanıcı girişi yapmanız istenecektir. Kullanıcı girişi yaptıktan sonra Instagram, sizden neden hesabınızı sildiğinizi soracaktır. Daha sonra kırmızı ile renklendirilen Instagram hesabını sil butonu ile Instagram hesabınızı silecektir.

Leave a comment

İletişime geç
WhasApp'tan iletişime geç
Merhaba👋
Kreatif Kafalar'a hoş geldiniz.
Teklif, bilgi ve destek için iletişim kurabilirsiniz.