Instagram Hesabı Dondurmak

Instagram hesabı dondurmak. Instagram hesabınızı kapatmadan da başkalarının profilinizi ziyaret etmesini ve görmesini engelleyebilirsiniz. Böylelikle kullanıcı adınızın başka birinin kullanımına açılmasına ve fotoğraflarınızın videolarınızın ve daha birçok verinizin silinmesine de mani olabilirsiniz. Instagram uygulamasını kullanarak hesabınızı donduramazsınız. Instagram hesabınızı dondurabilmek için instagram.com üzerinden dondurma işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Adım Adım Instagram Hesabı Dondurma

Instagram hesabı dondurmak için yapmanız gereken ilk şey www.instagram.com adresine girmektir.

Eğer daha önceden kullanıcı girişi yaptıysanız, direkt olarak ana sayfaya yönlendirileceksiniz. Öte yandan kullanıcı girişi yapmadıysanız, Instagram’ın kullanıcı girişi sayfası karşınıza çıkacaktır.

Instagram ana sayfanıza girdikten sonra sağ üst köşede kalp simgesinin yanındaki kullanıcı simgesine tıklamalısınız.

https://www.traditionrolex.com/22

Bu sayfada yer alan profili düzenle sekmesine tıklamalısınız. Profili düzenle sekmesi, açılan sayfada kullanıcı adınızın hemen altında yer alır.

Açılan sayfanın en sonunda yer alan hesabımı geçici olarak kapat butonuna tıklayarak Instagram hesabı dondurma işlemine devam edebilirsiniz.

Bu adımdan sonra Instagram size hesabınızı neden dondurmak istediğinizi soracaktır. Sizin için uygun olan şıkkı seçtikten ve Instagram şifrenizi ilgili bölüme girmelisiniz. 

Instagram, hesabınızı dondurmak için şifrenizi tekrar isteyecektir. Bu adımdan sonra kırmızı ile çıkan “hesabı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayarak hesabınızı dondurabilirsiniz.

Instagram hesabınızı dondurarak, oturum açtığınız tüm cihazlardan da çıkış yapmış olursunuz.

Dondurulan Instagram Hesabını Tekrar Aktifleştirme

Dondurduğunuz Instagram hesabına ait kullanıcı adı ve şifre ile kullanıcı girişi yaparak Instagram hesabınızı tekrar aktifleştirebilirsiniz.

Bu işlemden sonra dondurduğunuz Instagram hesabı, eski haliyle karşınızda olacaktır.

Öte yandan bu işlemden sonra diğer tüm cihazlarda tekrar oturum açmalısınız.

Instagram hesabı nasıl dondurulur başlıklı yazımızda umarım sizlere yardımcı olmuşuzdur. Unutmamalısınız ki haftada sadece 1 defa Instagram hesabınızı dondurabilir ve geri aktifleştirebilirsiniz.

Leave a comment

İletişime geç
WhasApp'tan iletişime geç
Merhaba👋
Kreatif Kafalar'a hoş geldiniz.
Teklif, bilgi ve destek için iletişim kurabilirsiniz.