Sosyal Medya Yönetimi Hakkında Her şey

Sosyal medya yönetimi ile kurum veya markanızı daha çok hedef kitleye duyurmak mümkündür. Sosyal medya günümüzün en etkili ve güncel iletişim araçlarından biri haline geldi. Günümüzde sosyal medyanın aktif kullanımının artmasıyla birlikte sosyal medya, markaların da vazgeçilmez iletişim, satış ve reklam kanalı olmuştur.

Biz “kreatif kafalar” ekibi olarak, sosyal medya stratejileri kullanılması gereken iletişim dilini belirleyerek, markanıza değer katmak adına size özel çalışmalar yapıyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi Yapılırken Dikkat Edilecek Hususlar

Hedef kitle belirlemek : Sosyal medya yönetiminin en önemli unsuru hedef kitle belirlemektir. Belirlediğiniz hedef kitlenizin, yaş kriteri, cinsiyet ve ilgi alanlarını bilmelisiniz. Bu şekilde sosyal medya paylaşımlarınızı hedef kitlenize göre paylaşımlarını yaparak doğru kişilere ulaşıp dikkat çekebilirsiniz.

Rakip analizi : Rekabet açısından diğer önemli unsurdur. Rakiplerinizi takip ederek, onların gönderilerinden daha iyi içerikler paylaşmalısınız. Sosyal medya hesaplarınızı her zaman rakiplerinizden daha aktif kullanarak, bunları doğru içerikler ile desteklemelisiniz.

İçerik yönetimi : Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için özgün içerikler paylaşmalısınız. İçerik yönetimi, sosyal medya yönetimi için en temel taşlardan biridir. İçerik yönetiminizi belirlerken, hedef kitlenizi de göz önünde bulundurup, buna uygun paylaşımlar yapmalısınız.

Reklam yönetimi : Web siteniz için verdiğiniz arama motoru reklamları ile birlikte sosyal medya hesaplarınızı   da daha çok hedef kitleye ulaştırmak adına reklam vermek mümkündür. Facebook reklam yönetimi, Instagram reklam yönetimi gibi…

Analytics: Web sitenize gelen tıklamaları, sosyal medyanızda yapılan paylaşımların hedef kitlenize ulaşıp ulaşmadığını Analytics ile gözlemleyebilirsiniz. Böylelikle daha kaliteli bir sosyal medya yönetimi yapmış olursunuz.

Sosyal Medyanın Markanıza Kattığı Değerler Nelerdir?

  • Müşteri artışı
  • Marka bilinirliği
  • Marka itibar artışı
  • Markaya güvenilirlik

Sosyal Medyada Hangi Mecraları Yönetiyoruz?

Facebook, Instagram, Twitter,  Linkedin, Google Plus, Pinterest gibi sosyal medya hesaplarınızın yönetimini gerçekleştiriyoruz. Bu hesaplar tüm markalar için kullanılması şart değildir. Bu sebeple markaya özel yapılan incelemeler doğrultusunda hangi sosyal medya mecralarının size daha uygun olacağını tespit ediyoruz.

Sosyal Medya Hesap Yönetim Bedeli Nedir?

Sosyal medyada verilen hizmete göre sosyal medya yönetim bedeli farklılık göstermektedir. Bu sebeple net bir fiyat vermek mümkün değildir.

Leave a comment

İletişime geç
WhasApp'tan iletişime geç
Merhaba👋
Kreatif Kafalar'a hoş geldiniz.
Teklif, bilgi ve destek için iletişim kurabilirsiniz.